Malarstwo Jerzego Litewki

17903519_1037956496336963_9077152154316582397_n

Obrazy Jerzego Litewki to motywy pejzażowe i architektoniczne a także jedna kompozycja przedstawiająca jeźdźców na koniach których artysta jest pasjonatem i instruktorem hipoterapeutą.
Starannie dobrane i przemyślane kompozycje malarskie, o harmonijnej kolorystyce, o czystej i dźwięcznej barwie, świadczą o wrażliwości artysty na kolor który jest dobierany we właściwych proporcjach i wyczuciem. Rysunek zachowuje proporcje rzeczywistych kształtów i perspektywę , będąc jednocześnie syntezą formy podporządkowanej założeniom kolorystycznym.
Choć stylistycznie artysta czerpie z doświadczeń postimpresjonistów, kompozycje malarskie posiadają indywidualny specyficzny charakter dzięki perspektywie z lotu ptaka czy tak zwanej perspektywie żabiej, podporządkowanej kluczom kolorystycznym, tworzącym swoistą symfonię barw błękitno zielonych ,czy pastelowo błękitnych.
Sztuka współczesna poszukując nowych wypowiedzi często nie używa tradycyjnych form warsztatowych jakim jest malarstwo sztalugowe , a iw tym rodzaju wypowiedzi filozofia wartości bywa zastanawiająca. Malarstwo Jerzego Litewki jest pochwała piękna wydobytego z natury którym razem z artysta możemy się delektować.

Zobacz szczegóły http://archive.lubuskiekultura.pl/events/malarstwo-jerzego-litewki-w-lubsku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *