Ogrody Leśmiana – wernisaż wystawy grafik

Clipboard01ożóg

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT zapraszają w ramach 7. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów 30 listopada br., godz. 19.00, hol WiMBP na „Ogrody Leśmiana” – wernisaż wystawy grafik, akwareli Stanisława Ożoga, artysty grafika, rysownika, ilustratora. Ekspozycja inspirowana twórczością Bolesława Leśmiana w przypadającą w bieżącym roku 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci poety.

Stanisław Ożóg – w latach 1972-1978 studiował w Hochschule für Grafik und Buchkunst w Lipsku na wydziale Grafiki Książki. W latach 1978- 1990 pracował jako kierownik artystyczny Krajowej Agencji Wydawniczej w Rzeszowie. Zajmuje się  projektowaniem graficznym wydawnictw. Ilustruje bajki dla dzieci, powieści, tomiki poezji. Od 1987 r bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Ilustratorów. Jest członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Zajmuje się również rysunkiem satyrycznym.

Jego erotyki zdobią ekskluzywne kolekcje porcelany AS Ćmielów oraz są stałym elementem wystroju  Muzeum Porcelany jako witraże.

Rysunki inspirowane prozą Brunona Schulza wystawiał wielokrotnie w Polsce, na wielu edycjach Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu  oraz w Lwowskiej Galerii Obrazów, w Muzeum Biłasa w Truskawcu jak również w Instytucie Polskim w Sofii w Bułgarii (2011) oraz w Budapeszcie (2015). Wystawa „Ogrody Leśmiana” była prezentowana na siedmiu wystawach w kraju. Jego twórczość można było oglądać na ponad osiemdziesięciu wystawach autorskich i na wielu pokazach zbiorowych.

Wernisaż wystawy „Ogrody Leśmiana” Stanisława Ożoga będzie połączony z promocją kolejnego numeru pisma „Pro Libris”(58-61/2017), który zilustrowano pracami artysty. Wydarzenie będzie podsumowaniem 7. Prozy Poetów. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *