Promocja książki “ANDRZEJ. Andrzej K. Waśkiewicz we wspomnieniach”

lubkul

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 18 stycznia (czwartek) o godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję książki ANDRZEJ. Andrzej K. Waśkiewicz we wspomnieniach oraz spotkanie z redaktorką publikacji, dziennikarką i publicystką, żoną poety Anną Sobecką.
Prowadzenie: prof. Małgorzata Mikołajczak, Uniwersytet Zielonogórski

Po spotkaniu możliwość zakupu książki.

Anna Sobecka – Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Dziennikarka i publicystka zajmująca się problematyką kulturalną, artystyczną, społeczną i literacką. Tłumaczka literatury białoruskiej, przede wszystkim prozy i literatury faktu. Od 1991 roku pracuje w radiu. Początkowo w Zielonej Górze, później w Gdańsku. Przygotowuje audycje o różnej tematyce m. in. Radiowa Antologia Pisarzy WybrzeżaRadiowy ExlibrisKalejdoskop (magazyn mniejszości narodowych) czy Rodowody Pomorskie oraz relacje  i reportaże z wydarzeń kulturalnych. Współpracuje z programem II Polskiego Radia w Warszawie. Za pracę na antenie radiowej otrzymała „Bursztynowy mikrofon”. Stypendystka Miasta Gdańska w dziedzinie kultury. W latach 1976–1982 była w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Od 1982 należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Żona poety Andrzeja Krzysztofa Waśkiewicza.

Andrzej Krzysztof Waśkiewicz — ur. 22 czerwca 1941 r., zm. 11 lipca 2012 r. Poeta, krytyk literacki, historyk literatury. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Poznańskim. Zadebiutował w latach 60. XX wieku, jest autorem ponad trzydziestu książek, redaktorem i współredaktorem wielu czasopism kulturalnych, a także tomów prac zbiorowych, licznych antologii i wyborów wierszy poetów różnych pokoleń. Do końca życia redagował dwumiesięcznik „Autograf”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *