Promocja tomiku “Kruche” Agnieszki Ginko

lubkul

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 8 lutego br. (czwartek) o godz. 18.00 (Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza) na promocję tomiku poetyckiego Kruche Agnieszki Ginko.
W programie ponadto: zabawa literacka oraz kruche ciasteczka upieczone przez poetkę!
Prowadzenie:  Mirosława Szott.

Agnieszka Ginko-Humphries – poetka i pisarka, autorka książek dla dzieci i publikacji edukacyjnych, anglistka. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jej wiersze Ciotka Klotka i inne historie zostały wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku 2011, Podróż Srebrnego jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego 2014, Tutlandia została nominowana do nagrody Książka Roku 2013, a Tutlandia – Niespodzianki zdobyła wyróżnienie FENIKS 2016. Tłumaczenia z zakresu kultury i sztuki publikowała m.in. w wydawnictwach UJ i PWM, a także Zephyr Press, USA i Routledge, Wielka Brytania oraz w „Gazecie Wyborczej”, „Dysonansach” i „Przekładańcu”. W 2017 opublikowała tomik wierszy „Kruche”, a w 2018 ukażą się jej „Bajki z dżungli i oceanu”. Od 18 lat organizuje wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne (od 3 lat w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze).

Agnieszka Ginko powołuje świat na nowo w swoim debiutującym tomiku: Kruche. Buduje własną kosmogonię, poczynając od Zwiastowania i Genesis oraz poszczególnych dni stwarzania. Są też koniki morskie, biedronki, pasikoniki, mysz i majtki w kolorze wiśni. Jest tu też – w ukłon Białoszewskiemu – „szaranagamama.” Nie ma takiej istoty oraz rzeczy, których wyobraźnia poetki nie wyniosłaby na pochwałę egzystencji i powstającego życia. Serdecznie polecam ten piękny, urzekający debiut poetycki.
Ewa Chruściel

Niektóre wiersze z tomiku „Kruche” ukazały się w czasopismach: „Opcje”, „Kresy”, „Wyrazy”, „Fraza”, „Akant”, „Jesteśmy”, „Relacje-Interpretacje”, „Pro Libris” oraz w angielskim, w londyńskim czasopiśmie literackim „The Wolf”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *